Anna Ples

Bezgwiazdek*

Należę raczej do osób, które łatwo zadowolić, jednak czasem zdarzają się takie miejsca, które jestem gotowa wychwalać pod niebiosa. Tak jest z restauracją Bezgwiazdek*, która znajduje się na ulicy Wiślanej 8, w Warszawie.

Do wyboru mamy 3 menu degustacyjne, różniące się ilością dań. Co miesiąc w karcie króluje inny region Polski. Ja, do Bezgwiazdek*, trafiłam na menu z Małopolski.

Zdecydowałam się na pełne menu degustacyjne (6 dań za 130 zł) i była to jedna z lepszych decyzji jakie podjęłam w życiu, a wierzcie mi, że podejmuje same dobre. Recenzje zacznę jednak od obsługi… bo ta jest najlepsza w całej Warszawie. Poznacie tam Pana kelnera, szefa kuchni, kucharzy, właściciela, wszystkich. Ludzie przychodzą i opowiadają o daniach czy winach jak o dziełach sztuki. Odprowadzają Cię do wyjścia, dopytują o wrażenia. Baaaaajka.

Na początek ja i moja towarzyszka zdecydowałyśmy się wziąć chleb, 4 rodzaje pieczywa, wypiekany na miejscu, z dodatkiem oleju z gór świetego Wawrzyńca i masłem. Pyyyyszne. Bezapelacyjnie najlepszy chleb jaki jadłam. Naprawdę!

Następnie dania, które były rajem…

Ciężko wybrać faworytów, jednak…na szczególne brawa zasługiwał według mnie wędzony pstrąg z ziemniakami a la z ogniska:

kwaśnica na… warzywach! z tartym oscypkiem:

 i rewelacyjny deser… sernik, który w smaku przypominał bardziej czeski batonik twarogowy:

Powiem szczerze, że nie mogę doczekać się października i nowego menu. Bezgwiazdek* zdobyło moje serce, więc pojawię się tam ponownie. Jedyną wadą jest słabe oświetlenie w restauracji przez co kolor zdjęć jest jaki jest. Musicie tam koniecznie zajrzeć!

 

Anna Ples

 

 

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply