Joanna Parafianowicz

Najlepszy suplement diety przyspieszający wzrost włosów

Każda włosomaniaczka, obudzona w środku nocy wie, że chcąc mieć długie, gęste i lśniące włosy, musi łykać lub pić drożdże, robić napar z tzw. skrzypokrzywy (połączenie skrzypu i pokrzywy), przyjmować odpowiedni suplement diety, robić wcierki (od kultowego Jantaru przez pachnącą rosołem kozieradkę), smarować włosy olejami i na koniec – używać dobrego szamponu. Cel niewątpliwie słuszny, ale co tu dużo kryć – po pierwsze – pracochłonny, po drugie zaś – nie dający gwarancji sukcesu. Nie każdy bowiem znosi smak/zapach/skutki uboczne picia drożdży (wie ten, kto próbował…), nie każdy też ma ochotę poświęcać życie wcieraniu i smarowaniu. Ja z pewnością nie mam i prawdę mówiąc, jeśli stoję przed wyborem – nałożyć olej lub zrobić wcierkę, potrzymać wszystko pod turbanem, wymyć i spłukać – a – zrobić obiad na kolejny dzień, to w gruncie rzeczy wyboru nie mam.

Na rynku mamy wiele magicznych środków, których producenci zapewniają, że regularne ich stosowanie jest w stanie istotnie (tj. zauważalnie!) przyśpieszyć wzrost włosów i zapewnić ich zdrowy wygląd. Nie skłamię twierdząc, że wypróbowałam niemal wszystkie począwszy od najtańszych po najdroższe. I co? I nic! Nie widziałam żadnych efektów...

Aż do czasu, gdy spróbowałam jedynego znanego mi powodu do dumy rodu Kardashian, którego córy ów specyfik reklamują 🙂

Hairfinity to suplement zawierający dużą dawkę rozmaitych składników, z biotyną (robiącą różnicę!) na czele, przez witamimny A, D, B1, B2, B6, B12, C, kwas foliowy, wapń oraz mieszankę hydrolizowanego kolagenu, zwanego eliksirem młodości. Codziennie należy łykać dwie kapsułki.

Moim zdaniem, warto zaopatrzyć się w dawkę pozwalającą na przyjmowanie go przez 3 miesiące (czyli 3 opakowania po 60 kapsułek), przed upływem których zauważymy (takie mam doświadczenie) nie zmianę, lecz zmianę diametralną.

Po Hairfinity włosy rosną jak dzikie. Mój miesięczny przyrost, który zwykle wynosi maksymalnie 8 mm – 1 cm, w trakcie kuracji wynosił ok. 2 – 2,5 cm. Ale to nie jedyna zmiana – na mojej głowie pojawiło się zatrzęsienie baby hair, które po pewnym czasie były nawet nieco kłopotliwe 🙂 Także rzęsy zmieniły się nie do poznania.

Jedno opakowanie kosztuje 28 Euro i wystarcza na miesiąc. Przy zakupie zestawu 3 sztuk, oszczędzamy wprawdzie niewiele, ale nie musimy płacić ponownie za przesyłkę (zapewniam zaś, że po 1 miesiącu będziecie chciały więcej!). Dostawa to wydatek około 7 Euro, paczka przychodzi do nas z Holandii. W Polsce są wprawdzie trudno dostępne (bywają w sklepach internetowych), ale można je zamówić na stronie producenta.

Możliwe, że z tym suplementem i jego składem jest trochę tak jak z hamburgerami, czy colą – w Polsce są mniejsze, a w USA większe. Analogicznie – być może dostępne na polskim rynku specyfiki zawierają mniejsze dawki składników aktywnych lub inne są ich wzajemne proporcje. Niestety nie jestem farmaceutą lub trychologiem i nie umiem ocenić, co powoduje, że Hairfinity tak na mnie działa.

Ostrzegam jednak: po Hairfinity włosy rosną bardzo intensywnie, ale niestety, ten suplement nie wybiera – rosną nie tylko na głowie 😉

 

Joanna Parafianowicz

 

 

You Might Also Like

5 komentarzy

 • Reply
  Beata
  26 września 2017 at 20:53

  Wpływ na kondycję włosów niewątpliwie ma biotyna, przyspiesza również ich wzrost. Nie znam proponowanego tu preparatu ale z czystym sumieniem mogę polecić biotebal. Po trzech miesiącach używania włosy były nie do poznania a cena jednak trochę korzystniejsza

  • Reply
   admin
   26 września 2017 at 21:21

   Używałam biotebalu i nie ma porównania w stosunku do Hairfinity. To jest na serio mega dobry produkt.

 • Reply
  Beata
  26 września 2017 at 21:44

  Jakoś odstrasza mnie to słowo suplement. Biotebal to lek. Skoro jednak dało efekt to może sie skuszę

  • Reply
   admin
   27 września 2017 at 16:00

   Polecam 🙂

 • Reply
  Martyna
  13 stycznia 2018 at 10:35

  Biotebal nie zawsze pomoże, jeśli przyczyną wypadania włosów jest coś innego niż niedobór biotyny. Ja po nim nie widziałam praktycznie żadnych efektów, za to Vitapil pomógł rewelacyjnie.

  A czy możesz podać pełny skład polecanego przez Ciebie preparatu? Wraz z ilościami tych składników?

 • Leave a Reply