Anna Ples

Kobieta w klatce

Skandynawskie filmy i seriale są moją małą obsesją. Nic tak nie kojarzy mi się z morderstwem jak właśnie Skandynawia. Być może ma to związek z długością dnia w tamtych rejonach i ogólnie surowym klimatem i krajobrazem? Film Mikkela Nørgarda – Kobieta w klatce – oparty na powieści o tym samym tytule, jest mrocznym i niepokojącym widowiskiem.

Główny bohater – trochę schematycznie – jest doświadczonym przez życie ponurym detektywem, jego towarzyszem jest mężczyzna będący jego zupełnym przeciwieństwem. Carl Mørck, nasz nieszczęśliwy detektyw, zostaje przydzielony do Departamentu Q gdzie ma zając się zamykaniem niewyjaśnionych spraw. Tutaj również pojawia się znany z wielu filmów obraz – detektyw ma przeczucie, że nie każda z tych spraw nadaje się do zamknięcia i tak po nitce do kłębka poszukiwane jest rozwiązanie sprawy zniknięcia z promu pewnej parlamentarzystki.

Film (pomimo swoich drobnych nielogicznych momentów), jak i dwa pozostałe w których mamy duet naszych detektywów, jest do polecenia. Szczególnie dla osób, które tak jak ja kochają skandynawskie kino. Naprawdę warto dać mu szansę, chociażby ze względu na obsadę aktorską.

Anna Ples

You Might Also Like

1 Comment

  • Reply
    mouse_annie
    12 grudnia 2017 at 13:09

    Skandynawskie kryminały to chyba obsesja wszystkich skorpionich prawników ;P

  • Leave a Reply