Paulina Grajek

Czy śniłaś dzisiaj o dziurawych spodniach i co to oznacza?

Sny są obecne w naszym życiu, czy tego chcemy czy nie. Dziwię się, kiedy słyszę od kogoś, że nic mu się nie śni. Ja śnię co noc i są to sny różne, czasem dziwne, dziwaczne, rzadko straszne i przerażające, niekiedy pragmatyczne, dotyczące aktualnych sytuacji w moim życiu. Jak dotąd, nie były prorocze. Moda śni mi się często, w końcu to moja codzienna praca.

Śnimy zwykle o przyziemnych rzeczach ale wszystkie motywy naszych snów mają znaczenie.

Ubrania są jednym z tematów, które pojawiają się czasem w naszej podświadomości.

Poważnie podchodzę do mojej pracy czyli do promowania mody i doradctwa wizerunkowego oraz stylizacji. Wbrew pozorom, moda nie jest całkiem błahym tematem, przeznaczonym dla głupiutkich panienek. Historia mody wiele mówi o nas jako ludzkości i jest bardzo ciekawa. PR i marketing modowy jest jedną z trudnieszych dziedzin dla ekspertów z branży public relations.

Poszukałam, co na temat znaczenia snów mówią senniki i – trochę z przymróżeniem oka – ale może jednak na półserio wyjaśnię co mogą oznaczać Wasze i moje sny o modzie.

Kiedy śnią Ci się buty

Która kobieta o nich nie śni i która nie ma na ich punkcie hopla? Ja mam! Każda ma. Ile masz szpilek w szafie, których nigdy nie założyłaś? Przyznaj się szybko.

Mam świra to fakt, ale tylko na punkcie tych wygodnych, więc owszem szpilek w mojej garderobie nie brakuje, tylko że są tam głównie do podziwiania i stania na półce. Też tak macie? Po godzinie na szpilkach umieram, moje stopy odmawiają posłuszeństwa i z ulgą wyciągam z torby baleriny albo przesiadam się na trampki.

Buty – to w symbolice senników symbol zaufania do siebie i do świata.

Jeśli są to szpilki i niepewnie w nich chodzisz to oznacza, że czujesz się bezbronna, chwiejesz się, może żyjesz w niepewności. Postaraj się coś zmienić w swoimi życiu aby pewniej stanąć na nogach. To chyba powód dla którego ani mi się nie śnią ani ich nie noszę zbyt często:)

 Promod

 

Buty na grubym, mocnym obcasie lub na platformie oznaczają, że czujesz mocny grunt pod nogami i stabilnie stąpasz po ziemi. Trzymaj tak dalej ale nie zapomnij o swoich szpilkach w szafie:) Czasem warto się zachwiać aby móc oprzeć się na pomocnym ramieniu.

Gant

 

Kiedy śni Ci się bielizna

Śnisz, że rozbierasz się do bielizny? Symbolizuje to twoją emocjonalną niepewność i zagubienie. Wiadomo, półnago jesteśmy bezbronne albo… nie. Wszysto zależy od kontekstu, jeśli obok w tym śnie jest jakiś przystojniak to raczej ta symbolika nie wchodzi w grę;)

Le petit trou

Kiedy śnią Ci się kolczyki

Kolczyki to zdolność słuchania innych, utrata kolczyka oznacza, że nie wysłuchałaś kogoś albo nie zrozumiałaś jego punktu widzenia. Masz szansę to zmienić jeśli będziesz po lekturze tego posta:) Uwielbiam kolczyki, mam ich sporo, głównie złote bo jestem uczulona na nikiel i lubię ten kolor.

Promod

 

Tous 

Kiedy śnią Ci się poplamione i podarte ubrania

Podarte ubrania symbolizują umiejętność wychodzenie ze stresu chyba, że są to podarte jeansy wtedy to zupełnie normalne i nic nie oznaczają poza tym, że je uwielbiasz i mogłabyś chodzić w nich od rana do nocy. Mam milion par boyfriendów i zawsze o jedną za mało!

Sen w którym pojawiają się plamy na ubraniach oznacza, że twój umysł ma poczucie winy i chciałabyś posprzątać bałagan w swoim życiu. Do dzieła zatem. Chyba, że jesteś młodą mamą, wtedy plamy z marchewki na ubraniu oznaczają tylko plamy z marchewki czyli codzienność:)

Bik Bok 

Okulary przeciwsłoneczne

Okulary przeciwsłoneczne w snach symbolizują twoją nieuświadomioną zapewne chęć przymyknięcia oka na niechcianą prawdę. Przyznaj się do tego sama przed sobą.

Michael Kors

Kiedy śnisz o portfelu lub torebce

Portfele i torebki reprezentują w snach poczucie naszej ważności. Torebka to najważniejsza rzecz codziennego użytku w życiu kobiety, mamy tam bezpiecznie schowane wszystkie istotne dla nas rzeczy takie jak karty płatnicze, klucze do domu, dokumenty, szminki, notesy, zdjęcia naszych dzieci albo mężczyzn naszego życia. Ja mam jeszcze suszarkę aby dosuszyć dziecku włosy po basenie i zapas suszonych owoców na wszelki wypadek;)

Utrata torebki oznacza, że czujesz się bezwartościowa i masz kryzys toższamości.

Ale jeśli masz ze sobą we śnie niesamowitą torebkę od …. i tu możesz wpisać o której marzysz na jawie:) oznacza to, że czujesz się dumna z tego kim jesteś i bezpieczna. Najlepiej mieć torebki w dużej ilości wtedy od rana do wieczora możesz dopasować je do swojej stylizacji. Polecam.

h

Goshico

Batycki

Sny o wzorach i kolorach

Oznaczają one, że czujesz się pewnie i lubisz się oraz nie boisz się wyrażać siebie. Nie bez powodu ludzie z artystyczną duszą lubią kolorowe, wzorzyste ubrania jak np. Blogerka modowa Macademian, którą osobiście podglądam na jej rajskim blogu, chociaż preferuję styl nieco odmienny dla siebie samej.

Promod

Kiedy śnią Ci się zakupy

To, zupełnie tak jak na jawie, bardzo dobra wiadomość. Umysł mówi Ci, że wiesz czego chcesz i masz nieograniczone opcje w karierze, finansach i miłości. Ruszajcie więc do sklepów. Cieszcie się z nowych rzeczy w Waszej szafie oraz nikomu, absolutnie nikomu się z ich zakupu nie tłumaczcie! Jeśli macie problem z wybraniem dla siebie odpowiednich stylizacji zaglądajcie do nas – co jakiś czas znajdziecie tu odpowiedź na pytanie: co ja mam na siebie dzisiaj włożyć?

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply