Anna Ples

4 prawnicze filmy na sobotę

Phil Spector

Reżyserem filmu jest David Mamet. Film oparty jest na faktach. Muzyk Phil Spector, w tej roli genialny Al Pacino, został oskarżony o zamordowanie aktorki Lany Clarkson. Muzyk twierdzi, że kobieta popełniła samobójstwo (strzał został oddany z pistoletu znajdującego się w ustach ofiary).Prokuratura dysponuje jedynie dowodami ubocznymi, czyli tzw. poszlakami (Halo! Kłania się znajomość podręcznika do kpk Prof Waltosia!). Jak kończy się ta historia? Kto jeszcze nie wie, proponujemy film(oprócz zapoznania się ze sprawą).

Anatomia Morderstwa

Film w reżyserii Ottona Premingera. Tłem są losy adwokata, byłego prokuratora, któremu nie do końca leży wykonywanie nowego zawodu. Jak grom z jasnego nieba pojawia się na jego drodze klientka, żona oskarżonego o zabójstwo porucznika. Z filmu, a konkretniej z cytatu „Nie musisz go kochać, po prostu go broń” możemy dowiedzieć się, że obrońcy wcale nie muszą lubić swoich klientów. Ja na szczęście jako tylko mgr prawa nie staje przed takimi dylematami. Uf

12 gniewnych ludzi

No tak…tak, znamy ale lista była podzielona, dlatego ostatnim razem zabrakło. Za dużo dobrego być nie może a klasyki przedstawiać nie musimy.

 

Świadek oskarżenia i 10 małych żołnierzyków.

Nowe wersje, pierwsza w postaci mini serialu, druga już trochę dłuższa, zrealizowane przez BBC, świetne, mroczny klimat, na podstawie kryminałów Agathy Christie, nic więcej dodawać nie muszę. 3 razy na tak, przechodzi Pan dalej.

 

 

Kadr z filmu “Dwunastu gniewnych ludzi”, reż. Sidney Lumet (1957) (Foto: http://www.dailyemerald.com/2015/08/24/law-school-guide-great-courtroom-dramas [licencja CC])

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply