Joanna Parafianowicz

Curve i plus size – w czym do pracy?

Nie wszystkie panie wpisują się w aktualne kanony – nie tyleż, urody, co mody. I nie wszystkie noszą rozmiar 36. Niemal wszystkie jednak chcą czuć się ze sobą dobrze. Niewątpliwie ubranie może w tym pomóc.

Analizując ofertę zwłaszcza polskich sklepów dochodzę do wniosku, że producent odzieży plus size, która wyglądałaby po prostu fajnie, miałby szansę zostać milionerem. Z drugiej strony, paradoksalnie – ubierając się u rodzimych producentów panie o większych rozmiarach nie mają wyjścia – nago mają spore szanse wyglądać lepiej niż w ubraniach 🙂

Uważam, że dość abawnie wyglądają propozycje ubrań “plus size” prezentowane na szczuplutkich modelkach. Cenię sobie zatem sklepy, w których pokazują jak jest. A co jest? Biust, pupa, nogi. Wiem, że kupienie w Polsce ciekawych ubrań biznesowych dla Pań, to wyzwanie. Albo materiały kiepskie, albo fason przedpotopowy. W najlepszym wypadku – zaporowa cena. Dlatego niekiedy warto poszukać poza granicami naszego pięknego kraju, w którym w sklepach na wieszakach głownie rozmiary od 34 do 38 maks, a na ulicach rozmiarówka w pełnej krasie. Tym bardziej, jeśli przesyłka jest darmowa.

Paniom, które nie mają co na siebie włożyć, serdecznie polecam sklep ASOS. Oni tam wiedzą, że curve, to nie 40 i dlatego ubrania oznaczone minimalnym w tej kategorii rozmiarem (18) to odpowiednik europejskiego 46.

Simply Be Knitted Dress With Tie Waist, €60.81

ASOS CURVE Midi Rib Bodycon Dress with Frill Cuffs, €20.27

ASOS CURVE Wrap Front Midi Dress With Frill Detail, €38.51

ASOS CURVE High Waist Jersey Midi Skirt in Rib, €21.62

ASOS CURVE Jersey Pencil Skirt, €13.51

Nieśmiertelnie świetnym wyborem, jeśli jesteśmy cierpliwe (przesyłka idzie nawet do 6 tygodni, ale zwykle jest darmowa), to oferta Aliexpress. Tam wprawdzie nie zobaczymy tęższych modelek, ale niektóre modele dobrze rokują:

Cena: US $15.38 – 23.99

US $14.99 – 15.83

US $14.98

Jeśli chodzi o to, co mamy na polskim rynku to jest to dramat. Nie dość, że nie wyszukałam wielu ciekawych propozycji, to nieliczne perełki zdawały się zbyt kuse. Np. sukienka poniżej, bardzo ładna, ale nie jestem pewna, czy panie w rozmiarze od 44 wzwyż czułyby się w niej komfortowo:

129,99 zł

W tej już chyba bardziej, ale nie znacząco:

179,00 zł

Kobaltowa Rozloszowana midi z rękawkiem, 149 zł

SHORT HOLLY GREEN, 189,00 zł

MONIQUE BLACK, 189,00 zł

I zupełnie na marginesie, na inną okazję, ale czyż nie jest piękna?

TFNC Plus WEDDING Flutter Sleeve Fitted Maxi Dress in Chiffon, €81.08

 

foto: Supermodelka Plus Size

 

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply