Joanna Parafianowicz

Czy zdjęcie profilowe w social media ma znaczenie? Plus: KONKURS (do wygrania profesjonalna sesja zdjęciowa)

O tym, że to, co publikujemy na fejsbuku może mieć wpływ na życie nie tylko prywatne ale i zawodowe przekonała się już niejedna osoba, której wpisy były przedmiotem lektury pracowników ZUS (np. w przypadku pracownika, który wprawdzie jest na zwolnieniu ale leczy się w gorętszym klimacie), czy współmałżonka (klasyk w sprawie rozwodowej).

Warto mieć świadomość, że za sprawą zdjęć, wyników nibypsychologicznych testów, czy informacji o sobie (rodzina, studia, praca), publikowanych w profilach społecznościowych, budujemy swój wizerunek, który nie ogranicza się wyłącznie do życia prywatnego ale i zawodowego i właśnie na ten drugi może mieć niebagatelny wpływ. Potencjalni pracodawcy często przeglądają bowiem profile osób, które kierują do nich swoje CV. Dzięki tej prostej czynności mogą dowiedzieć niekiedy więcej o kandydacie, niż śmieliby przypuszczać, jak choćby tego jakże skomplikowaną i wielowymiarową osobowość potrafią osoby ubiegające się o pracę. Z jednej bowiem strony, jak deklarują w życiorysie, są odpowiedzialni i pracowici + obowiązkowo nastawieni na sukces, z drugiej zaś, jak donosi fejsbuk – w miejscu ich dotychczasowego miejsca pracy figuruje adnotacja “szlachta nie pracuje”. Nierzadko akurat ten zakład pracy jest dalszym zawodowym krokiem, tuż po ukończeniu Wyższej Szkoły Baunsu i Lansu.

Jeśli chcemy być postrzegani w określony sposób, dbajmy o to co publikujemy. Dobrym początkiem może być zdjęcie profilowe. Ja sama już takie zdjęcie mam i jestem z niego szalenie zadowolona.

Chciałabym, abyście Państwo także mogli sobie pozwolić na coś więcej niż selfie 🙂 Dlatego…

KONKURS: Prawnicy Kochają Piękne Zdjęcia

Zadanie konkursowe: Opisz w maksymalnie 3 000 znaków ze spacjami sytuację, w której potrzebna Ci była profesjonalna fotografia, a Ty miałaś/miałeś pod ręką jedynie selfie i zdjęcia np. z wakacji.

Tekst wyślij na adres mailowy: kontakt@prawnicykochajainaczej.pl w tytule wpisując “konkurs foto”. Koniecznie podpisz się prawdziwym imieniem i nazwiskiem i zawrzyj w mailu oświadczenie: “W razie wygranej, wyrażam zgodę na bezterminową publikację przesłanego tekstu na stronie www.prawnicykochajainaczej.pl oraz podlinkowanie go na fanpage’u PKI. Oświadczam, iż w celu odebrania nagrody samodzielnie skontaktuję się z fotografem Katarzyną Wiśniewską (ul. Puławska 34, 05-500 Piaseczno, tel. 723 442 770, foto@katarzynawisniewska.com) i ustalę dogodny dla obu stron termin sesji.” Zarówno nam jak i Pani fotograf będzie miło, jeśli przy okazji polubisz jej fanpage na fejsbuku 🙂

Musisz mieć skończone 18 lat.

Deadline: 21 listopada 2017 r. – termin liczony tak jak w procedurze cywilnej, tj. upływa z końcem dnia 🙂

Wyniki konkursu zostaną opublikowane do dnia 24 listopada 2017 r. (kapituła w składzie: Prawnicy Kochają Inaczej – autorki bloga)

Nagroda: profesjonalna sesja zdjęciowa wykonana przez Katarzynę Wiśniewską, fotografa z wykształcenia i z zamiłowania.

 

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply