Paulina Grajek

Zima w kaszmirze

Kiedy nadchodzą zimne, mroźne dni chciałabym się schować i otulić czymś ciepłym albo wyemigrować na pół roku w ciepłe kraje. Ponieważ na razie emigrować mogę jedynie mentalnie 😊 nie pozostaje mi nic innego jak tylko otulić się czymś miłym i ciepłym.

Ubrania z kaszmiru dają to czego potrzebujemy o tej porze roku, czyli ciepło i są przyjemne w dotyku. Można je nosić bezpośrednio na ciało. Kaszmir to tkanina z wełny kóz kaszmirskich, które muszą radzić sobie z ekstremalnym zimnem i dużymi zmianami temperatur. Ma bardzo cienkie włókna o grubości 16-18 mikrometrów, co zapewnia jej wyjątkową puszystość.

Ponieważ pozyskanie tej wełny jest procesem czasochłonnym nie jest to produkt tani. Niemniej tańszy niż półroczna emigracja. Warto zainwestować w jedną kaszmirową zimową rzecz bo przyjemność z niej będzie się miało na bardzo długo.

Kaszmir cenią kobiety eleganckie i lubiące komfort. Nie musisz mieć już grubego swetra aby było Ci ciepło. Ubrania z kaszmiru lub z dużą domieszką kaszmiru zachowują elegancką linię przez to, że nie są grubo tkane. Kaszmirowe mogą być swetry, płaszcze ale też spodnie czy dodatki takie jak czapka, szal i rękawice. Widziałam też spodnie „po domu” całe z kaszmiru i skarpety oraz rajstopy z tego materiału.

Czy wiecie jak odróżnić dobry kaszmir od jego tańszej wersji? Dlaczego jeden kaszmirowy sweter będzie kosztował około półtora tysiąca złotych a w H&M kupisz podobny 100% kaszmir za 350? Pozyskanie kaszmiru polega na specjalnym wyczesaniu kozy kaszmirskiej😉. Tylko najdłuższe i najgrubsze włosy o odpowiednim ciężarze dają materiał na najwyższej jakości kaszmir. Z nich powstają sweterki za tysiąc złotych. Druga jakość to włosy krótsze i lżejsze, które łączy się na przykład z angorą. To one stanowią materiał na ubrania w cenach 300-500 zł. Niemniej te tańsze opcje są równie przyjemne i warto w nie zainwestować. Patrząc na kaszmir pierwszej jakości pod światło zauważamy, że jest mało prześwitujący w przeciwieństwie do swojej tańszej wersji.

Kolekcja ekskluzywna do kupienia w butiku EM Cashmere w Warszawie.

tu

tu

 

Kaszmir ze sklepów sieciowych znajdziesz tu:

Rękawiczki Mango

Sweter Mango

H&M sweter

H&M szalik

H&M sweter z golfem

 

 

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply