Katarzyna Dobrowolska

Magia Świąt

Święta Bożego narodzenia to dla mnie najpiękniejsze święta w roku. Magia tych świąt polega na niepowtarzalnej atmosferze, która towarzyszy nam podczas wspólnego ubierania choinki, przygotowywania wigilijnych potraw, wręczania sobie wcześniej przygotowanych prezentów.

Kiedy byłam dzieckiem nadchodzące Święta zwiastował śnieg, gruntowne porządki w domu już na kilka tygodni przed Wigilią.

Obecnie ozdoby świąteczne pojawiają się w centrach handlowych bezpośrednio po Wszystkich Świętych, a jarmarki bożonarodzeniowe powstają już w połowie listopada. Mimo wielu rozgoryczonych głosów nie uważam, aby ubywało przez to magii świąt. Cieszę się, że w moim zabieganym świecie ktoś przypomina mi o tym, że Boże Narodzenie nadchodzi i najwyższa pora kupić prezenty podczas Black Friday. Codziennie po pracy chodzę na Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu i zajadam się pieczonymi kasztanami (mam już pseudonim „blond wiewióra”). Przedłużam przez to swoją dziecięcą radość ze świąt i już nie mogę się doczekać ostatniej czekoladki w kalendarzu adwentowym.

 

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply