Paulina Grajek

Nastoletni foch

Każda z nas czasem strzela focha. Jednak są tacy, co mają go na stałe. Płci obojętnej. Ci “oni” to nasze nastoletnie dzieci.

Nie wiem czy powinnam to pisać publicznie, nastolatki to wrażliwe byty i o obrazę łatwo, wiec narażam się synowi i pasierbowi oraz całej bandzie ich kolegów, a także dzieciom moich koleżanek. Trudno jednak bez tego odwołania przedstawić temat. I tak będzie wiadomo, że inspirację czerpałam z życia 😉

Podobno, jeśli nastoletnie dziecko przynajmniej raz w czasie dorastania nie wrzaśnie „nienawidzę Cię” to oznacza, że źle je wychowałeś bo nie stawiasz granic i nie masz wymagań. Ja najwyraźniej stawiam 😜. Słyszałam ten wrzask nie raz i nie dwa. Zwykle w sytuacji kiedy czegoś chcę, czegoś tak absurdalnie niepotrzebnego do życia jak rozpakowania zmywarki albo wyniesienia śmieci albo co gorsza chcę odpytać z wiedzy na klasówkę z geografii.

To już przekracza ludzkie granice aby mieć tak okropną matkę, która gdera i powtarza wszystko 100 razy. Serio? Ciekawe dlaczego, jeśli mówię rano „odnieś książkę do biblioteki, przyszło mailowe upomnienie” on mówi „ok zostaw ją na stole”. Kładę ją tam z karteczką gdzie jak wół jest napisane – oddaj do biblioteki. Wieczorem pytam, dlaczego nadal tam leży? Jak to? Co leży? Ale o co Ci chodzi Matko? Nic nie mówiłaś, że mam odnieść? Ściemniasz! Życie jest niesprawiedliwe a ja się uwzięłam. Foch!

Od rana to samo. Powtarzam 3 razy swoją kwestię, nastolatek potwierdza. Wieczorem nie wie o czym mówię, a to że jestem wkurzona świadczy w jego oczach tylko o mnie. O tym, że nie nadaję się na Matkę i na niczym się nie znam. Poza tym stale mam pretensje o rzeczy, których wcześniej nie wymagałam, jednym słowem mam niezłego świra. Mam?

Tak. Czasami wydaje mi się, że zwariowałam i już sama łapię się na tym, że muszę sobie zapisać co to ja od niego rano chciałam. Czy jestem jedyna? Z rozmów z innymi matkami nastolatków wiem, że na szczęście nie. Uff…

Miałam pisać o modzie? Cóż, zapomniałam. Sami widzicie. Wszystkim matkom ściemniarom polecam – kupcie sobie ładną sukienkę na osłodę. Albo ten pierścionek z czaszką:

Być może zyskacie w oczach swojego nastolatka. Łatwiej będzie wytrzymać kolejnego focha😊

Molton

Taranko

Zara

Risk Made in Warsaw

 

 

 

 

 

 

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply