Anna Ples

Brawo, Australio!

7 grudnia 2017 r. to w Australii przełomowy dzień. Nie tylko dla jej mieszkańców ale dla społeczności LGBT na całym świecie.

Australia jest kolejnym miejscem (26. na świecie) w którym zalegalizowane zostały małżeństwa osób homoseksualnych. Za wprowadzeniem tej zmiany za było 146 posłów na 150 głosujących. Od nadchodzącej soboty pary jednopłciowe będą mogły wstępować w związki małżeńskie. Przy tej okazji część osób na pewno podniesie argument, wynikający z nieszczęsnego zapisu w naszej Konstytucji, że małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny. Dla mnie jednak to tylko sztuczna definicja, nazwa.

Miłość to miłość.

Od dziecka chciałam być prawnikiem, bo wydawało mi się, że prawnik powołany jest do obrony praw człowieka, przez lata nic się w moim rozumowaniu nie zmieniło. Teraz kiedy już jestem mgr prawa nadal uważam, że moim zadaniem jest obrona praw człowieka, a prawo do miłości, będące dla mnie pochodną naszej przyrodzonej i niezbywalnej godności, jest prawem podstawowym. I jak banalnie to nie zabrzmi, każdy zasługuje na szczęście i możliwość zalegalizowania swojego związku, stworzenia rodziny w świetle prawa. Bo choć te sztuczne nazwy nie znaczą nic i dla mnie rodzinę tworzą osoby wzajemnie się szanujące i o siebie dbające, to jednak w świetle konsekwencji prawnych, takich jak ustrój wspólności majątkowej etc. ta legalizacja ma znaczenie.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply