Joanna Parafianowicz

Wkurzam się

Nie jestem jedną z tych osób, które rozmawiają z telewizorem, lub mówią do siebie podczas lektury magazynu kobiecego. Większych emocji nie wzbudzają we mnie artykuły na pudelku o celebrytkach, którym nie wyszedł makijaż, albo zmieniły się rysy twarzy pod wpływem diety. Są jednak momenty, w których się na serio wkurzam.

Kiedy? Na przykład wtedy, gdy z rozmowy z kobietami, które są piękne nie tylko dla najbliższych, ale i obiektywnie trudno odebrać im atrakcyjności i dowiaduję się, np., że: z powodu rozstępów lub cellulitu nie wychodzą na plażę w kostiumie, lecz w sukience, ze względu na tzw. motylki (zwisająca skóra pod ramionami) noszą wyłącznie długie rękawy, a z uwagi na lekką nadwagę nigdy nie założą obcisłej sukienki. To jeszcze pół biedy, najgorzej bowiem jest wtedy, gdy taka babka wprost mówi, że siebie nie lubi lub się siebie brzydzi, a do tego jest matką.

Wątpię, aby jakikolwiek człowiek, u schyłku życia, które ponoć skłania do podsumowań, zasiadł w fotelu i stwierdził – ach, jaka szkoda, że miałam/miałem wrastający paznokieć, lub – co za pech, że na brzuchu miałam rozstępy po ciąży, bo gdyby nie to, byłabym bogatsza, bardziej spełniona, lepsza dla bliskich i skłonna do sięgania w życiu po więcej. Mało prawdopodobne, że ktokolwiek doszedłby do wniosku, że z powodu rozstępów rozpadła się jego rodzina, albo ze względu na nie dość elastyczną skórę na pośladkach dzieci wpadły w złe towarzystwo.

Łzę w oku wywoła – niespełnione marzenie, koniunkturalizm, wygoda nie pozwalająca na podjęcie ryzyka, rezygnacja z wielkiej miłości, wyrządzenie komuś krzywdy lub (choć nie we wszystkich przypadkach) – nie podjęcie decyzji o rodzicielstwie. Reszta zaś to totalne bzdury. Serio.

Na marginesie dodam, że np. Jennifer Lopez, Reese Witherspoon i Eva Longoria mają cellulit. Beyonce, Ewa Chodakowska (!) i Cindy Crawford mają rozstępy. Magda Gessler nie dość, że jest tęższa, to sepleni.

Czy którakolwiek z wymienionych pań jest nieatrakcyjna lub nieciekawa? Nie. Czy nie chodzą na plażę? Chodzą. Dlaczego to robią? Bo choćbyś miała nieskazitelne ciało modelki, każdego odstraszysz skwaszonym wyrazem twarzy, ale z nadwagą, pięknym uśmiechem i pozytywnym nastawieniem do innych roztopisz nie jedno serce.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply