Anna Ples

Seryjni zabójcy: Todd Kohlhepp

Tym artykułem zaczynam na blogu nową serię – dotyczącą sylwetek seryjnych zabójców.

Sam termin „serial killer” nie jest jednoznaczny, niektóre definicje (ad exemplum ta FBI) mówią, że to osoba, która zabiła więcej niż dwie osoby, niektóre, że trzy. Czasami podaje się też, że takie zabójstwa dokonywane są rzadziej niż w okresie jednego miesiąca. Według kryteriów opracowanych przez FBI motywy towarzyszące seryjnym są bardzo różne, najczęstsze to: seksualny, złość (gniew), finansowy.

Seryjny morderca musi być odróżniony od „mass killer” czyli takiego mordercy, który zabija za jednym razem więcej niż (tutaj znowu różnice w kryteriach) dwie/trzy osoby.

Todd Kohlhepp został skazany za morderstwo 7 osób w południowej Karolinie (USA). Ostatnio przyznał się do zabicie większej liczby osób, twierdząc, że przyznał to w rozmowach z FBI, jednak ci zignorowali jego słowa. Pierwsze doniesienia na temat Kohlheppa pojawiły się w 2016 roku, kiedy to na jego posesji znaleziono ciało kobiety. Wkrótce po przeszukaniu własności znaleziono przeróżne narzędzia, takie jak zakrwawione łopaty, noże etc.

Cała historia zaczęła się od poszukiwań zaginionej pary narzeczonych. Charles Carver (32 l.) i jego dziewczyna zaginęli pod koniec sierpnia. Poszukiwania ich przez policję przez długi czas nie przynosiły żadnych rezultatów. Aż do czwartku 3 listopada. Policjanci odkryli wówczas, że pracodawca kobiety, 45-letni Todd Kohlhepp, kilkadziesiąt lat temu został skazany za porwanie młodej dziewczyny. Funkcjonariusze udali się na jego farmę, by przesłuchać mężczyznę. Okazało się, że para była przetrzymywana na terenie posiadłości mordercy, przez ponad dwa miesiące byli przypięci na łańcuchach, jak psy. Kala (kobieta) przeżyła i zeznała, że jej chłopak został zastrzelony na jej oczach i zakopany na terenie należącym do Kohlheppa.

Kohlhepp przyznał się do zabójstwa jeszcze 4 innych osób, które zaginęły w 2003 roku. Zabójstwa te nazywane były „superbike murders” (z tego powodu, że Kolhepp chciał nauczyć się jazdy na motocyklu ale został wyśmiany). Kilka dni później Kolhepp przyznał się do zabicia jeszcze dwóch osób, również pary. Co ciekawe Kolhepp spędził 15 lat w więzieniu za porwanie 14 latki, kiedy był nastolatkiem. Obecnie, jak już wspominałam, Kohlhepp twierdzi, że ofiar jest znacznie więcej.

You Might Also Like

2 komentarze

 • Reply
  Aleksandra
  28 grudnia 2017 at 18:35

  Historia niczym z “Mindhunter” :O

 • Reply
  Anonim
  4 stycznia 2018 at 20:46

  Niestety bardzo słaby artykuł. Więcej informacji było w fakcie…

 • Leave a Reply